Każda osoba, która pragnie rozwinąć się dzięki treningowi siłowemu, powinna mieć świadomość, że nie osiągnie tego bez odpowiedniego planu. Trening oparty o przypadkowy dobór ćwiczeń i bez progresji ciężaru nie jest dobrym pomysłem bez względu na założony cel. Tym samym chcąc nabrać masy mięśniowej lub też spalić tkankę tłuszczową warto podejść do tego z głową. W tym też celu niezbędny jest odpowiedni plan treningowy. Wśród wielu schematów ćwiczeń niezwykle popularnym rozwiązaniem jest trening pull legs. Czym charakteryzuje się ów system, a także jakie ma on plusy to będzie motyw przewodni dalszej części niniejszego tekstu.

Z jakich powodów opłaca się ćwiczyć według systemu Push Pull Legs?

Wśród korzyści, jakie gwarantuje ten system mamy niebywałą oszczędność czasu, spadek podatności na kontuzje oraz znaczny przyrost masy mięśniowej. To w wielkim uproszczeniu kluczowe zalety wynikające z przejścia na ten rodzaj ćwiczeń. System Push Pull Legs to wariant ćwiczeń łączący w sobie najlepsze cechy treningu SPLIT z FBW. Najbardziej charakterystyczną cechą jest tu poszeregowanie aktywności z uwagi na specyfikę danego ruchu. W ten sposób osoba trenująca może skupić się na szlifowaniu techniki ćwiczeń i jednocześnie bez uszczerbku dla zdrowia trenować 3 dni z rzędu.

Trening pull legs i push cechy charakterystyczne – podstawowe informacje

System PPL to zbiór niezwykle angażujących ćwiczeń, które wymuszają pracę sąsiadujących ze sobą partii mięśni. Tutaj każda sesja treningowa dotyczy innego ruchu tj. przyciągania, ćwiczenia nóg i wypychania. Stosując te wszystkie ruchy mamy niepowtarzalną okazję na to, aby nasze ciało rozwijało się harmonijnie. Jednocześnie występujące tutaj na tyle zoptymalizowany podział pomiędzy kolejnymi sesjami, że nie ryzykujemy przetrenowania.

Jak należy dzielić sesje treningowe w stylu PPS?

  • ruchy odpychające (push): skupiają się ćwiczeniach klatki piersiowej, mięśni naramiennych i tricepsów,
  • ruchy przyciągane (pull), to z kolei trening poświęcony mięśniom grzbietu i bicepsom.
  • trening nóg (legs), który angażuje uda, łydki i pośladki.

System PPL to do skonały sposób na to, by kształtować sylwetkę dokładnie taką, jaką chcemy. Stąd też budowa masy mięśniowej lub też redukcję tkanki tłuszczowej nie jest tu problemem. Do tego regeneracja stoi na optymalnym poziomie, co sprzyja zaangażowaniu na 100% możliwości.