Marzeniem wielu kobiet jest zgrabna, szczupła sylwetka. Wiele z nas nie potrafi jednak tego osiągnąć mimo lat wyrzeczeń i stosowania skomplikowanych diet. Podjadanie i siedzący tryb życia sprawiają, że marzenie o smukłej sylwetce niestety często pozostaje tylko marzeniem. Aby jednak stało się rzeczywistością, trzeba mieć dużo cierpliwości i samozaparcia. Odchudzanie może być skuteczne, nawet jeżeli wcześniej borykałyśmy się tylko z efektem jojo. Warto pamiętać, że dieta odchudzająca nie musi, a nawet nie powinna być zbyt rygorystyczna. Powinnyśmy jeść często, ale mniejsze porcje. Jeżeli jednak nie mamy czasu aby przygotować i zjeść pięć posiłków, zjedzmy trzy większe. Najważniejsze, aby posiłki odbywały się o regularnych porach.

 

Optymalny odstęp między jednym a drugim posiłkiem wynosi dwie, trzy godziny. Powinno się unikać ośmiogodzinnych przerw w jedzeniu, gdyż często po takich przerwach bezmyślnie rzucamy się na jedzenie. Dieta odchudzająca powinna być bogata w świeże owoce i warzywa, najlepiej takie o niskim indeksie glikemicznym. Nie podnoszą one gwałtownie poziomu cukru we krwi, przez co nie mamy ochoty na podjadanie. Warto również zupełnie odciąć cukier. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o rezygnację z czekoladowych batoników i słodkich ciasteczek. Ważne jest dokładnie czytanie składów. Cukier czyha bowiem w wielu produktach spożywczych, w których byśmy się go zupełnie nie spodziewali. Należą do nich przyprawy do mięs, ketchup czy różnego rodzaju sosy w słoikach.

 

Jeżeli wybieramy jogurty, sięgajmy po te naturalne, bez dodatku cukru. Dieta ułatwiająca odchudzanie powinna również zawierać dużo płynów. Pijmy świeżo wyciskane soki, koktajle owocowo-warzywne oraz niegazowaną wodę mineralną. Tradycyjną kawę postarajmy się zamienić na zieloną, która ułatwia spalanie kalorii. Pijmy również zieloną herbatę, dzięki której nasz organizm pozbędzie się toksyn. Powinnyśmy unikać niezdrowych tłuszczy, takich jak oleje rafinowane czy czerwone mięso. Warto wprowadzić natomiast do diety zdrowe tłuszcze, takie jak na przykład awokado czy oliwa z oliwek. Odpowiednio zbilansowana dieta pomoże nam nie tylko zredukować wagę, ale i sprawi, że nasze samopoczucie psychiczne będzie dużo lepsze. Najważniejsze jednak, aby być cierpliwym, gdyż efekty wymagają czasu.