W obecnych czasach wiele osób zwraca uwagę tak naprawdę na dwie rzeczy: wygląd i pieniądze. Z jednej strony można powiedzieć, że żyjemy w epoce próżności. Z drugiej jednak strony posiadanie pieniędzy wiąże się ze spokojem i poczuciem bezpieczeństwa, zaś atrakcyjny wygląd podnosi naszą pewność siebie i jednocześnie często ma także wpływ po prostu na nasze zdrowie. Jednym z kluczowych czynników wpływających na nasz wygląd jest sylwetka. Aby nasze ciało wyglądało atrakcyjnie musimy zadbać o dwa podstawowe aspekty, jakimi są dieta i ćwiczenia fizyczne.

Jak prawidłowo dobrać dietę

Przeciętnie człowiek potrzebuje około 2000 kcal dziennie. Oczywiście zapotrzebowanie to będzie większe dla trenujących mężczyzn. Natomiast polecanym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą stracić na wadze jest dieta 1400 kcal. Taka ilość spożywanych kalorii wygeneruje deficyt kaloryczny, a to pobudzi nasze ciało do spalania rezerw tłuszczowych. Dzięki temu będzie możliwa utrata wagi, co przybliży nas do wymarzonej sylwetki. Po zakończonej diecie należy zadbać o proces wracania do normalnych posiłków, inaczej szybko wpadniemy w słynny efekt jo-jo.

Ćwiczenia fizyczne na utratę wagi

Częstym błędem jest skupianie się tylko i wyłącznie na ćwiczeniach kardiologicznych. Samo bieganie, spacery czy pływanie nie sprawią, że zaczniemy chudnąć. Ćwiczenia typu kardiologicznego powinny być zbilansowane z ćwiczeniami siłowymi. Dopiero taka kombinacja wysiłku pozwoli nam na spalanie zbędnych rezerw tłuszczowych. Ułożenie diety i planu treningowego samodzielnie to spore wyzwanie. Dlatego dobrze jest po prostu skorzystać z porady eksperta, jakim może być dietetyk lub trener personalny. W ten sposób zaczniemy znacznie szybciej osiągać efekty, niż rozpisując wszystko samodzielnie.

Istotną rolę odgrywa tutaj także oszczędność czasu. Ponieważ ułożenie diety samemu oznacza wiele godzin spędzonych na czytaniu i wyszukiwaniu informacji. Cały ten czas można oszczędzić wynajmując do tego doświadczonego eksperta.