Każda przedstawicielka płci pięknej chce czuć się pięknie w oczach swojego mężczyzny i w swoich własnych. Niestety, nadmierne kilogramy to zmora, z którą boryka się wiele kobiet. Nadwaga skutecznie obniża naszą samoocenę i sprawia, że z zazdrością patrzymy na smukłe koleżanki w dopasowanych sukienkach. Jak jednak sprawić, aby waga spadła, a nasze ciało nabrało jędrności? Z pomocą mogą nam przyjść siłownia i fitness.

 

Nie warto zapominać również o diecie. Duża ilość owoców oraz warzyw wspomaga proces przemiany materii. Warto zrezygnować lub znacząco ograniczyć produkty zawierające cukier i niezdrowe tłuszcze. Możemy jeść natomiast ryby, owoce morza oraz awokado, które są zdrowym źródłem tłuszczy. Słodkie i gazowane napoje warto zastąpić świeżo wyciskanymi sokami oraz niegazowaną wodą mineralną. Dobrze sprawdzą się też napoje gorące takie jak herbatki ziołowe oraz mało jeszcze popularna zielona kawa.

 

Aktywność fizyczna połączona z odpowiednią dietą z pewnością szybko przyniesie rezultaty. Jeżeli zdecydowałyśmy się pójść na siłownię, o czym powinnyśmy pamiętać? Najważniejsze jest nasze nastawienie. Jeżeli idziemy tam pełne obaw i z pesymistycznym podejściem, możemy być prawie pewnie, że nasza przygoda z siłownią zakończy się fiaskiem. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość i uśmiech na twarzy. Jeżeli obawiamy się, że nie będziemy wiedziały jak korzystać ze sprzętu, możemy od razu przestać. Na siłowni jest bowiem wiele doświadczonych osób, które z pewnością pokażą nam co i jak.

 

W większości klubów znajdziemy również trenera, który pomaga osobom początkującym zapoznać się ze specyfiką działania poszczególnych sprzętów. Na siłownię warto zabrać czysty ręcznik. Warto też pamiętać o żelu pod prysznic, gdyż po wyczerpującym treningu z pewnością będziemy chciały się odświeżyć. Raczej nie powinnyśmy nakładać na twarz makijażu, gdyż zapewne będziemy spocone i makijaż po prostu spłynie nam z twarzy.

 

Nie jest to z pewnością ani zbyt estetyczne ani higieniczne. Niektóre kobiety decydują się jednak na subtelne podkreślenie rzęs czy wyrównujący koloryt skóry krem BB. Oczywiście, ćwiczenia fitness powinnyśmy wykonywać w odpowiednio dobranym obuwiu sportowym. Zabezpieczy nas ono przed urazami i kontuzjami.