Walka o jędrną, wysportowaną sylwetkę niestety nie jest łatwa. Często wymaga od nas wielu wyrzeczeń oraz rezygnacji z ulubionych potraw. Jeżeli chcemy mieć zgrabne ciało, musimy także znaleźć czas na aktywność fizyczną. Na szczęście rodzajów aktywności fizycznej jest tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy biegać, uprawiać jogę bądź trenować sztuki walki. Uzupełnieniem tych wszystkich aktywności może być trening na siłowni.

 

Nie każdy jednak wie jak ćwiczyć. Problem ten dotyczy zwłaszcza osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Dla takich osób pomocny może okazać się trener osobisty. Jak jednak znaleźć takiego, który będzie prawdziwym profesjonalistą? Przede wszystkim, zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego trenera, warto poczytać o nim opinie. Trenerzy posiadają zazwyczaj swoje własne strony internetowe, na których znajdziemy również opinie osób, które korzystały z ich pomocy. Profesjonalny trener nie usunie kilku negatywnych opinii, jeśli takie się pojawią. Jeżeli jednak wszystkie lub znaczna większość opinii jest korzystna, warto dać takiemu trenerowi szansę.

 

Dobry trener powinien również w dokładny sposób przybliżyć swoją ofertę. Na swojej stronie internetowej powinien zawrzeć rzetelne informacje o swoim wykształceniu oraz doświadczeniu zawodowym. Na wielu stronach pojawiają się również zdjęcia osób, które skorzystały z pomocy trenera. Obejrzenie sylwetek przed i po treningach daje nam jakiś pogląd na efekty, których możemy się spodziewać. Niestety, nawet jeżeli informacje na stronie, pozytywne opinie i korzystny cennik sprawią, że wybierzemy danego trenera, nie oznacza to jeszcze, że będzie on dla nas dobry.

 

Każdy z nas ma bowiem inną osobowość i szuka u ludzi nieco innych cech charakteru. Wrażliwe osoby będą oczekiwały, że trener będzie motywował je do działania w sposób skuteczny, ale delikatny. Osobom o twardych charakterach przypadnie do gustu trener, który będzie stawiał surowe wymagania od samego początku. Dla wielu osób istotna jest również płeć trenera. Większość kobiet decyduje się skorzystać z pomocy kobiety, a mężczyźni częściej wybierają trenerów płci męskiej. Nic w tym dziwnego, osoby o tej samej płci, mają podobną budowę ciała do naszej i często największą motywację daje widok ich smukłych i wyrzeźbionych ciał.