Smukła, wysportowana sylwetka to niewątpliwie marzenie wielu kobiet. Nic w tym dziwnego, bo zgrabne kobiety czują się bardziej atrakcyjne dla płci przeciwnej. Łatwiej jest im również dobrać ubrania do swojej sylwetki, bo prawie we wszystkich fasonach i kolorach będą prezentować się dobrze. Jeżeli potrzebujemy wyszczuplić nasze ciało, mamy do dyspozycji kilka sposobów. Zawsze możliwe jest wyszczuplanie wizualne. Dobór odpowiedniej garderoby sprawi, że nadmierne kilogramy nie będą aż tak rzucać się w oczy, a atuty naszej sylwetki będą odpowiednio podkreślone.

 

Puszyste panie posiadają zazwyczaj pokaźny biust, który warto wyeksponować w stylizacjach. Zamaskowania mogą natomiast wymagać takie partie ciała jak brzuch czy biodra. Jeżeli same nie czujemy się na siłach, aby ingerować w swój styl, skorzystajmy z pomocy doświadczonej stylistki. Ukrywanie nadwagi powinno być jednak rozwiązaniem tymczasowym, gdyż celem głównym powinna być dla nas jej redukcja. Nadwaga sprzyja bowiem rozwojowi wielu różnych chorób, takich jak na przykład choroby krążenia oraz cukrzyca.

 

Nadmierne kilogramy sprawiają również, że nasze stawy są przeciążone i możemy odczuwać ich bóle. Aby wysmuklić naszą sylwetkę powinnyśmy przede wszystkim zmienić swoją dietę oraz zacząć się ruszać. Na samym początku warto wyeliminować z diety cukry proste i pić dużo wody. Pieczywo jasne zamieńmy więc na ciemne, a słodkie napoje gazowane na wodę mineralną. Jeżeli nie mamy dobrej kondycji, przygodę ze sportem warto zacząć od długich spacerów na świeżym powietrzu. Z czasem możemy uprawiać marszobiegi oraz biegi.

 

Na wysmuklenie sylwetki dobra jest też siłownia. Trening cardio i podnoszenie ciężarów pozwalają zgubić zbędną tkankę tłuszczową i rozbudować mięśnie. Delikatnie zarysowane mięśnie sprawiają, że sylwetka jest szczuplejsza, a kobieta wygląda na zdrową i zadbaną. Na wyszczuplanie sylwetki pomogą również różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Dobre efekty daje peeling z kawy, którego atutem jest również działanie antycellulitowe oraz ujędrniające. Na rynku kosmetycznym są też dostępne balsamy modelujące, które zawierają składniki przyśpieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Dobre efekty dają również maski na całe ciało z kurkumą i cynamonem.