Każda kobieta chce mieć piękną, wysportowaną sylwetkę. Niestety nie jest to takie proste, jakbyśmy chciały. Drobne jedzeniowe grzeszki i siedzący tryb życia to główni wrogowie zgrabnego ciała. Zdesperowane, próbujemy różnego rodzaju diet odchudzających oraz korzystamy z porad dietetycznych. Niestety, nawet jeżeli uda nam się zgubić zbędne kilogramy, nadal bywamy niezadowolone z efektu. Nie podoba nam się brak jędrności i napięcia naszej skóry.

 

Narzekamy na nadmiar tkanki tłuszczowej, a niedobór mięśniowej. Aby rozbudować tę drugą, dobrym rozwiązaniem może okazać się dla nas siłownia. Wiele kobiet kojarzy się ona głównie z podnoszeniem ciężarów. Przedstawicielki płci pięknej obawiają się, że ich mięśnie zbytnio się rozrosną, a ich sylwetka będzie mało kobieca. Na szczęście są to obawy bezpodstawne, a delikatnie wyrzeźbienie mięśni i tak będzie nas kosztować sporo pracy.

 

Jednak pod okiem doświadczonego trenera możemy wiele osiągnąć, a pierwsze efekty powinny być widoczne już po kilku tygodniach systematycznych ćwiczeń. Siłownia to miejsce, w którym możemy skorzystać z takich urządzeń jak orbitrek czy bieżnia. Trening cardio powinien odbyć się przed każdym treningiem siłowym. Spalanie tkani tłuszczowej sprawia bowiem, że tkanka mięśniowa jest szybciej widoczna. Nie możemy również zapomnieć o odpowiedniej diecie. Głównym budulcem mięśni jest białko. Nasza dieta powinna więc sporo go zawierać. Warto dodać, że jego źródła powinny być różne. Dobrze jest, aby pojawiało się w naszej diecie zarówno białko roślinne jak i zwierzęce.

 

Dobrym wyborem są również odżywki białkowe, ale ważne by nie miały w składzie konserwantów. Nie możemy ich również nadużywać. Nie powinniśmy również zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Zbyt mało wody sprawia bowiem, że nasz organizm ją zatrzymuje, przez co dokucza nam brak jędrności skóry i cellulit. Regularny trening siłowy na siłowni sprawi, że nie tylko nasze ciało będzie wyrzeźbione, ale pozbędziemy się również uporczywego cellulitu z ud i pośladków. Ważne, aby nie zniechęcać się na samym początku. Efekty przyjdą z czasem i z pewnością będą wystarczającą nagrodą za nasze wyrzeczenia. Dla wielu kobiet sport staje się z czasem pasją i nie musimy już zmuszać się do ćwiczeń fizycznych.