Jak przygotować się do jednego z najważniejszych dni w naszym życiu, czyli ślubu? Osoby, które mają już ten rodzaj przedsięwzięcia za sobą doskonale wiedzą, że logistyka gra pierwsze skrzypce, a zsynchronizowanie tak wielu elementów to zadanie znacznie trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Istnieje wiele par, którym przygotowanie się do tego jednego dnia zajmuje nawet przeszło rok. Trzeba przecież wybrać odpowiednie kreacje, przynajmniej kilka razy pojechać na przymiarkę, znaleźć odpowiednie miejsce i zająć się osobną kwestią, czyli weselem i wszystkim, co z nim związane. Tylko prawdziwa miłość może uchronić parę młodą przed wstąpieniem na wojenną ścieżkę jeszcze przed całą ceremonią.

Przygotowania

Badania wykazują, że dzień ślubu to jeden z najbardziej stresujących dni w życiu każdego człowieka, zwłaszcza w przypadku mężczyzn, którzy w tym newralgicznym dniu odczuwają znacznie większy poziom stresu niż kobiety. Ślub to okoliczność, która wymaga całego mnóstwa przygotowań i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Zwłaszcza kiedy za plecami czają się rodzice czujący znacznie większą odpowiedzialność za organizację całości niż byśmy tego chcieli. Ustalenie daty to dopiero początek zwariowanej przygody. Warto wręczyć zaproszenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ to wyraz szacunku i możliwość upewniania się, że nasz termin nie będzie pokrywał się np. z długo planowanym wyjazdem któregoś z kuzynów. Nie trzeba dodawać, że zaproszenia powinny być wręczone osobiście, chyba że nasz gość przebywa za granicą lub w pewnej odległości – wówczas zaproszenia powinny zostać wysłane pocztą. Miejsce na wesele to również istotna kwestia i wiąże się czasami z długimi poszukiwaniami, spotkaniami i analizowaniem kart dań. Zanim wybierzemy odpowiednie miejsce, powinniśmy przede wszystkim ustalić, ile osób zamierzamy zaprosić. Warto również przeprowadzić swojego rodzaju research, który pozwoli ustalić, czy dana restauracja cieszy się powszechną dobrą renomą. Nikt z nas nie chce przecież w dniu ślubu doświadczyć ogromnego zawodu z powodu złej i nieprzyjemnej obsługi lub co gorsza- fatalnego jedzenia. Warto również zastanowić się, czy lepszą opcją będzie wynajęcia DJa czy być może warto zainwestować nieco więcej i zaangażować zespół grający na żywo. Doświadczenie wielu ludzi wskazuje na to, że znacznie lepiej sprawdzają się zespoły, z którymi wcześniej można ustalić listę ulubionych utworów.

Fotograf czy kamerzysta?

Ślub i wesele to takie momenty w życiu, które chcielibyśmy zarejestrować i dobrze udokumentować. Nie warto jednak decydować się na usługi dwóch różnych osób – jednej odpowiedzialnej za nagrania, a drugiej za zdjęcia. Niestety w tej branży rzadko kiedy zdarza się zgodna współpraca. Jeżeli osoby nigdy wcześniej ze sobą nie współpracowały, to istnieje spora szansa na to, że w trakcie wesela będą sobie wchodzić w paradę, co oczywiście wyjdzie w efekcie końcowym. Zgoła odmiennie wygląda zaangażowanie osób z jednej firmy lub współpracowników, którzy mają za sobą już wspólne imprezy tego typu, a co za tym idzie – nie będą sobie wchodzić w kadr. Dobry fotograf ślubny to ktoś, kogo nie będzie widać, a będzie dosłownie wszędzie, rejestrując najważniejsze momenty ślubu i wesela. Warto zweryfikować wcześniej zarówno prace fotografa, jak i opinie na jego temat. Ponadto, należy już na wstępnym spotkaniu ustalić wszystkie warunki umowy, żeby nie okazało się po weselu, że otrzymamy zaledwie kilka ujęć z całej imprezy, a za resztę będziemy musieli dopłacić.