Termin „business casual” dotyczy głownie ludzi zatrudnionych w działalnościach wymagających eleganckiego reprezentacyjnego ubioru. Czyli większość korporacji, gdzie często odbywają się firmowe spotkania biznesowe albo przyjęcia integracyjne. Ten styl także muszą poznać inni przedstawiciele przedsiębiorstw nawiązujący kontakt handlowy. Tłumacząc „business casual” wprost, oznacza ono „biznes codzienny” i określa sposób ubrania się tak, aby balansować między wymogami formalnymi a tymi bardziej swobodnymi. Co to w praktyce oznacza? Właśnie poniżej znajdziecie przykładowe stylizacje dla mężczyzn i kobiet.

Business casual jak się ubrać?

DLA MĘŻCZYZNY
Ważna jest wygoda. Pierwszym kompletem jaki można zastosować jest koszula i spodnie. Zwyczajna letnia koszula, najlepiej w jednym konkretnym kolorze. Dobrze wygląda taka z długimi rękawami, które można podwinąć. Z kolei spodnie mogą być dżinsowe lub, jeśli wolimy, z materiału sztruksowego. Kiedy wybieramy się na bankiet w lato, to idealnie sprawdzi się biała koszula z podwiniętymi rękawami oraz jasne spodnie. Jeżeli chodzi o obuwie, to najbardziej pasować będą brązowe skórzane buty z zakrytą stopą, mogą też być mokasyny. Natomiast nie bardzo będą współgrać do tej stylizacji sandały. Z dodatków należy wybrać zegarek na rękę, który dopełni nasz wygląd.
Innym interesującym wyborem jest marynarka. Do niej można założyć spodnie dżinsowe oraz dobrze dopasowane pod jej barwę buty. Marynarka nie powinna być jaskrawa ani ozdobiona dziwnymi wzorami, pamiętajmy, że to w końcu praca. Pod nią możemy założyć t-shirt albo koszulę – również w stonowanych kolorach.

DLA KOBIETY
W przypadku business casual dla kobiet wybór jest szerszy. Pięknie będzie się dopełniać koszula ze spodniami oraz jaśniejszymi balerinkami. Dodatkowo wygląd może podkreślić bransoletka z wybranymi pierścionkami.
Kolejną stylizacją wpasowującą się w ten kanon, to spódnica, także z koszulą, ale tym razem ze szpilkami. Spódnica musi być w innym kolorze niż koszula, dzięki temu zyskamy kontrast. Szpilki nie muszą być wysokie, ważne, aby było nam w nich wygodnie przez cały dzień.