Koloryzacja włosów to popularna i przede wszystkim znana forma metamorfozy, którą możemy przeprowadzić w dowolnym momencie. Tylko przestrzeganie ścisłych wytycznych, umożliwia uzyskanie porządnego koloru włosów, bez ich zniszczenia, na przykład spalenia. Jeśli chcesz samemu zmienić kolor włosów, koniecznie zapoznaj się z krótką instrukcja koloryzacji, aby cieszyć się pięknymi włosami.

Uroda: jak samodzielnie farbować włosy?

W wielu sklepach oraz drogeriach, dostępne są różne farby umożliwiające koloryzację włosów. Do mniej szkodliwych zalicza się tak zwane szamponetki lub szampony koloryzujące, które utrzymują się na włosach przez krótki czas. Nie zawierają utleniacza, który zbyt często używany, może doprowadzić do spalenia lub wypadania włosów.
Kolejnym skutecznym, ale przede wszystkim naturalnym sposobem na farbowanie włosów jest używanie henny, czyli barwnika pozyskiwanego z roślin. Tak samo jak szampony koloryzujące, nie wpływa negatywnie na włosy oraz po pewnym czasie zmywa się z włosów.
Ostatnim produktem, dzięki któremu zafarbujesz włosy jest farba. Tutaj niestety sprawa nie jest tak oczywista. Znajdujące się w sklepie farby, posiadają różne stężenie utleniacza, a co za tym idzie, efekt końcowy jest różny. Droższe farby, zawierają zdecydowanie mniej substancji szkodliwych, dlatego istnieje mniejsze prawdopodobieństwa spalenia włosów. Warto też wspomnieć o tym, że powszechnie dostępne farby, nie są tak skuteczne jak te, które dostępne są w salonie fryzjerskim, dlatego efekt nie będzie tak dobry, jak w przypadku koloryzacji włosów u specjalisty.

Jak wybrać odpowiednią farbę?

Na każdym pudełku, w którym znajduje się farba, znajduje się szczegółowy opis ilustrowany z odcieniami włosów. Pokazują one przybliżony efekt końcowy, w zależności od naturalnego odcienia włosów. Przed zakupem farby, koniecznie zerknij na opakowanie i upewnij się, że wybrany kolor jest dokładnie taki sam, jaki zamierzałaś mieć.
Zwróć również uwagę na utleniacz. Im mniejszy, tym mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia kosmyków włosów oraz upewnij się, że opakowanie jest szczelnie zamknięte, by nie okazało się, że produkt jest niekompletny lub niewłaściwie skompletowany.
Podczas farbowania włosów, postępuj zgodnie z z instrukcją dołączona do farby.

 

Więcej o koloryzacji włosów znajdziesz na https://annastefanko.pl/koloryzacja-wlosow/