Własne rzeczy lubimy mieć pod kontrolą, bo cenimy sobie prywatność lub lubimy korzystać z nich w każdym miejscu świata. Gdy podróżujemy służbowo czy prywatnie w obrębie kraju lub tylko na drugi koniec miasta, zazwyczaj towarzyszy nam chociaż najmniejszy bagaż. Zdarza się, że będzie duży, ale czasami prawie go nie mamy. Wszystko zależy od tego, co przewozimy i czy mamy łatwy sposób na jego transport. Zastanówmy się, jakie mamy opcje do zapakowania swoich akcesoriów.

Przeprowadzka

Podczas zmiany domu lub wyprowadzki na studia, bądź nowej pracy konieczne jest byśmy wzięli swoje przedmioty. Bywa. że mamy ich dużo i nie spakujemy się w jedna torbę. Jak się do tego przygotować? Zacznijmy od segregacji rzeczy tematycznie, by poukładać je na przykład w boxach albo pudłach. Takie pojemniki są regularnych kształtów, co gwarantuje łatwiejsze zapełnienie pojazdu transportowego. Podzielmy pudła na rzeczy z artykułami kuchennymi, z garderobą lub elektronika.Ubrania możemy zapakować w równie regularny kształt co pudła, ale bardziej przyjazny wygląd, a do tego przyda się walizka. Gdy się wyprowadzamy i mamy pewien zapas przedmiotów, przydatne jest zrobić segregację na takie, których nie używamy od dłuższego czasu. Zdarza się to szczególnie w przypadku ubrań, które wyszły z mody, bądź ich rozmiar nam nie odpowiada. Niepotrzebne rzeczy możemy oddać za darmo lub odsprzedać zanim jeszcze się przeniesiemy – ograniczy to bagaż, czyli kilka kłopotów mniej. Sam przejazd miedzy naszymi docelowymi miastami możemy zorganizować sobie sami wynajmując dostawczego busa lub pożyczając samochód osobowy typu van lub kombi. Zapewniają one dostateczną przestrzeń na bagaże. A dzięki wykorzystaniu regularnych pudeł, miejsce będzie wypełnione w przemyślany sposób i zabierzemy wszystko za jednym kursem. Przeprowadzka jest czymś, czego nie robi się codziennie, więc możemy czuć się niekomfortowo, ale perspektywy nowego domu powinny dawać poczucie radości.

Wygodne, krótkie transporty

W przypadku podróży, w których nie potrzebujemy zabierać wszystkich naszych sprzętów, zdecydujmy się na mniejsze bagaże. Wycieczka na kilka dni w góry lub podróż na siłownię wymagają innego sposobu na zapakowanie potrzebnych przedmiotów niż kartonowe pudła. Praktycznym sposobem na zabranie ze sobą rzeczy jest torba sportowa. Dość pojemna i wygodna w noszeniu. Przydaje się, gdy idziemy na nieoficjalne spotkanie, na przykład do klubu sportowego, gdzie weźmiemy ze sobą ręcznik, dodatkowy strój lub nawet wyposażanie jak ochraniacze lub płetwy na basen. Spontaniczny wyjazd ze znajomymi nad jezioro, gdzie bierzemy kilka ubrań i inne buty na zmianę, to również okazja do zabrania ze sobą torby, ponieważ nie wymaga od nas zorganizowanego miejsca do jej przewożenia. Zmieści się ona w bagażniku małego auta osobowego. Mniejszą wersją może być plecak. Podobnie wygodny do noszenia i pomieści same niezbędne rzeczy.

Natomiast, gdy podróż jest bardziej oficjalna, pomocna będzie walizka. Lepiej się prezentuje przy naszym boku, gdy czekamy w recepcji hotelu. Wygodniej się podróżuje z nią w komunikacji zbiorowej, ponieważ ma regularne kształty i wymiary. Jest równie pakowna co torba, ale jej przewagą jest to, że możemy zapakować do niej cięższe rzeczy i skorzystać z kółeczek, by nie nadwyrężać pleców podczas pieszych wycieczek.

Pakowanie należy zaplanować tak, by mieć ze sobą koniecznie dla nas przedmioty. Istniej wiele sposobów na przechowywanie sprzętu podczas transportu. Istnieją wersje oficjalne jak i te mniej, ale może bardziej wygodne. Wybór należy do nas i zależy od wybranego celu przemieszczania się.