Leczenie raka płuc czasem jest bardzo trudne. A zwłaszcza, gdy ludzie nie chcą podczas leczenia raka rzucić palenia, nie mogą, organizm cały czas domaga się nikotyny. Twoje zdrowie zależy od tego, co z tego zrobisz. Wszystko, co robisz i myślisz, dodaje witalności, energii i ducha, które posiadasz, lub je odbiera.” – Ann Wigmore

Jak przedstawia się stopień zaawansowania raka płuc?

Wyróżnić można kilka stopni stadium rozwoju raka płuc:

Stopień 0,

Stopień I,

Stopień II,

Stopień IIIA,

Stopień IIIB,

Stopień IV.

Ad.1 Stopień 0 polega na wczesnym rozwoju raka płuc, który dopiero znajduje się na powierzchniowej błonie śluzowej wyściełającej drogi oddechowe. Tu leczenie chirurgiczne pomoże w walce z nowotworem.

Ad.2. Stopień I daje możliwość usunięcia guza, który neutralizowany jest przy pomocy chirurgi. Oprócz chirurgi może też być użyta radioterapia.

Ad.3. Stopień II to nic innego, jak niedrobnokomórkowe raki płuc. Raki te są usuwane na drodze labektomi. Stosowana tu jest chemio terapia, albo radioterapia.

Ad.4. Stopień III A polega na leczeniu w sposób taki, jak się usadowił guz na płucach. Nowotwór może w tym stadium zając więzły chłonne, zastosować tu można operację chirurgiczną.

Ad.5. Stopień IIIB to stadium mówi o niedrobnokomórkowym raku płuc. To stadium jest już bardzo zaawansowane, operacja chirurgiczna nie ma tu już miejsca. Zastosowanie jednak znajdzie chemioterapia oraz radioterapia, która daje szanse na uleczenie.

Ad.5. Stopień IV tu niedrobnokomórkowy rak płuc przedostaje się do innych organów, niszcząc je na swoje drodze. W drodze leczenia może dojść do poprawienia stanu pacjenta. Nie jest powiedziane, że to ostatnia faza krytyczna, gdzie nie ma szansy na dalsze spełnianie marzeń całej rodziny. Tu pomaga chemioterapia, jak i również brachyterapia albo laserowe leczenie. Jak i również teleradioterapia, która wspomoże walkę z nowotworem, który w dużym stopniu wyniszcza organizm.

Jakie techniki są stosowane podczas leczenia raka płuc?

Rak płuc leczenie , czyli te techniki, które mogą uśmierzyć ból, zahamować rozwój nowotworu, zatrzymanie jego rozprzestrzeniania się w organizmie. Do tych technik można zaliczyć między innymi:

operacja chirurgiczna,

chemioterapia,

teleradioterapia,

radioterapia,

brachyterapia,

laserowe leczenie.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że rak płuc to schorzenie, które może wcześnie wykryte zapobiec tragedii rodzinnej i przedłużyć życie osoby chorej.